„Latający Dywan” wystąpi w Milanówku
| 2017-09-29 23:22:12 | drukuj
28 października br o godz. 19.00 w starym Kinie (dawniej „Orzeł”) przy ul. Piłsudskiego 33 (wejście od ul. Warszawskiej)  wystąpi „Latający Dywan”.  Będzie to pierwszy koncert  zdobywającego coraz większe uznanie zespołu po zajęciu pierwszego miejsca na międzynarodowym festiwalu  piosenki  PORTA w Usti (Czechy)..Prasa czeska pisząc o sukcesie muzyków z Milanówka przy okazji przypomina, że już przed rokiem na tym samym festiwalu „Latający Dywan” zajął trzecie miejsce i podkreśla, że zespół  ma w swoim dorobku wiele nagród i wyróżnień na najbardziej prestiżowych festiwalach piosenki poetyckiej w Polsce. Rezerwacja biletów: tel. 514-036-608. dodajmy, że od chwili powstania zespół współpracuje z Milanowskim Towarzystwem Letniczym uczestnicząc w promowaniu wiedzy o Milanówku.

Obiektyw.info o sukcesie zespołu pisał:

Międzynarodowy sukces zespołu Latający Dywan

Zespół Latający Dywan z Milanówka w 50 Międzynarodowym Festiwalu PORTA w Usti nad Łabą w Czechach zdobył najważniejszą nagrodę Grand Prix. PORTA jest największym i najbardziej popularnym festiwalem muzyki country i folk w Czechach, a wcześniej w Czechosłowacji. Tam m.in. swoje pierwsze laury zdobywał Karel Gott.

Zespół Latający Dywan z Milanówka, wziął udział w 50 Międzynarodowym Festiwalu PORTA w Usti nad Łabą w Czechach, w dniach 1 â 4 czerwca 2017 r i zdobył najważniejszą nagrodę Grand Prix. To jest największy sukces zespołu w jego działalności od 2011 roku. Warto zwrócić uwagę, że festiwal PORTA jest największym i najbardziej popularnym festiwalem muzyki country i folk w Czechach, a wcześniej w Czechosłowacji. Tam m.in. swoje pierwsze laury zdobywał Karel Gott. To festiwal o bardzo wysokim poziomie artystycznym, a międzynarodowe jury bardzo skrupulatnie oceniało wykonawców pod względem muzycznym, ogólnych wrażeń i tekstów wykonywanych piosenek, wyłącznie własnych kompozycji. Zespół Latający Dywan zdecydowanie odróżniał się od pozostałych finałowych wykonawców, głównie pod względem charakteru swoich utworów, ich rozbudowanych i ciekawych aranżacji oraz liczebności instrumentów oraz członków zespołu. Dzień wcześniej, przed konkursem, tj. 2 czerwca, zespół na zaproszenie organizatorów, wystąpił na scenie głównej z krótkim półgodzinnym koncertem.

     Zespół wystąpił w swoim nowym rozszerzonym składzie:

- Jarosław Tomaszewski â vocal, gitara elektroakustyczna

- Maja Skrętowska - skrzypce

- Magda Skrętowska - wiolonczela

- Jagoda Skrętowska - gitara basowa

- Kasia Jaskólska - flet poprzeczny

- Przemek Olczak - gitara elektryczna, buzuki

- Mariusz Lesicki - skrzypce

- Piotr Koper - perkusja

- Mirosław Bohdan - gitara elektroakustyczna

- Lech Kałuża - nagłośnienie

Zespół dotychczas nagrał 2 swoje płyty, wystąpił z koncertami w Radiu dla Ciebie, Radiu Rzeszów, Radiu Gdańsk, w Piwnicy Pod Baranami i wielu innych miejscach na terenie całej Polski, oraz został laureatem znanych ogólnopolskich i międzynarodowych festiwali, w tym YAPA w Łodzi, BAZUNA w Przywidzu, KROPKA w Głuchołazach, im. Jonasza Kofty w Warszawie, OPPA w Warszawie, ROZSYPANIEC w Bieszczadach i Studencka Giełda Piosenki Turystycznej w Szklarskiej Porębie.

Redakcja Obiektywu.info gratuluje zespołowi Latający Dywan odniesionego sukcesu, podkreślając zdumienie, że zespół jest bardziej znany w Czechach niż w powiecie grodziskim. Ale to chyba problem naszych miejscowych Domów Kultury, które chętniej zapraszają wykonawców z zewnątrz, nie dostrzegając i nie doceniając twórców ze swego terenu.
Reklamy
Polecamy

poprzednie zamknij następne