Promocja nowej książki
| 2016-11-09 21:47:15 | drukuj

W sobotę 26 listopada br. o godz. 15.00 w kawiarence Przystanek Cafe (ul. Warszawska 36) w Milanówku odbędzie się promocja nowej książki-albumu mgra inż. Ryszarda Witkowskiego „Sześć stopni swobody III” z udziałem autora, wydawcy i znawców lotnictwa. W książce autor poświecił jeden rozdział swojemu dzieciństwu i młodości w Milanówku. Praca jest bogato zilustrowana zdjęciami, które podnoszą jej walory do rangi dokumentu nt. lotnictwa.

Wydawca ksiązki SALT Aviation Sp. z p.o. w nocie o autorze podkreśla, że Ryszard Witkowski jest absolwentem wyższych studiów w dziedzinie lotnictwa, emerytowanym pilotem doświadczalnym i instruktorem pilotażu na śmigłowcach. Autor jest jednym z pierwszych pięciu Polaków, wyszkolonych w 1956 roku w pilotażu śmigłowców. Ponadto jest autorem wielu książek na tematy lotnicze, m.in. fundamentalnej pracy „Dzieje śmigłowca”, Laureat wielu krajowych i zagranicznych nagród i odznaczeń,  w latach 1990-92 – konsultant i doradca w Głównym Inspektoracie Lotnictwa Cywilnego, międzynarodowy sędzia sportów lotniczych FAI. R.

Ryszard Witkowski przez 35 lat był naukowym pracownikiem Instytutu Lotnictwa w Warszawie. Jest posiadaczem Złotej Odznaki Szybowcowej z 3 Diamentami. W latach 1971-1983 – członek Międzynarodowej Komisji Śmigłowcowej FAI w Paryżu. Podczas II wojny światowej żołnierz NOW i AK. Honorowy Obywatel Milanówka, w którym spędził wiele lat swojego twórczego życia i Honorowy  Członek Milanowskiego Towarzystwa Letniczego, z którym od lat współpracuje na polu upowszechniania wiedzy o walce milanowian z okupantem.

W czasie promocji można będzie nabyć ww. książkę (cena 45 zł.).

            Książka R. Witowskiego to nie tylko pasjonująca opowieść o polskim lotnictwie, którą z zainteresowaniem czytają też osoby nie związane z tą dziedziną,  ale i  o Milanówku, zwłaszcza w okresie II wojny światowej.

            Wszystkich zainteresowanych zapraszamy na spotkanie z autorem książki.

Andrzej Pettyn

 

W najbliższych dniach zamieścimy na naszych stronach wywiad z Ryszardem Witkowskim, który przybliży czytelnikom jego drogę życiową i osiągnięcia zawodowe.

Poniżej Ryszard Witkowski  w czasie nagrywania audycji dla Polskiego Radia.

Reklamy
Polecamy

poprzednie zamknij następne