Zaproszenie na filmy Szymona Wdowiaka
| 2016-10-26 21:38:30 | drukuj
Członków i sympatyków Milanowskiego Towarzystwa Letniczego oraz miłośników filmów dokumentalnych zapraszamy na spotkanie z filmami – Szymona Wdowiaka, alpinisty i himalaisty, laureata nagród na festiwalach krajowych i zagranicznych, naszego członka i wieloletniego mieszkańca Milanówka. Będzie to kolejne spotkanie z mistrzem ukazywania piękna gór i przyrody w filmowym dokumencie.

Pokaz filmów – organizowany wspólnie z Miejską Biblioteką w Milanówku – odbędzie się w najbliższą niedzielę – 30 października o godz. 17.00 w Sali dawnego kina „Orzeł” przy ul. Piłsudskiego 33 (wejście od ul. Warszawskiej).

Miłośnicy gór obejrzą dwa filmy Szymona Wdowiaka: „Czaiten – znaczy lazurowy” i „Szum Czeremoszu”.

„Czalten – znaczy lazurowy” poświęcony jest wyprawie do Patagonii, natomiast „Szum Czeremoszu” opowiada o wielkiej karpackiej rzece Czeremosz, znajdującej się przed II wojną światową na dawnej granicy południowo-wschodniej rubieży Drugiej Rzeczypospolitej. Niegdyś spławiali nią drewno flisacy, obecnie rzeka jest rajem dla amatorów sportów wodnych żądnych mocnych wrażeń. Film przedstawia zmagania z wodnym żywiołem grupy polskich studentów, którzy zaprosili do udziału w spływie autora filmu. [źródło: www.tvp.com.pl]

Autorem portretu fotograficznego Szymona Wdowiaka jest znany fotograf Andrzej Kucharski

Reklamy
Polecamy

poprzednie zamknij następne