Dzień Kobiet - 8 marca 2021 r.
Włodzimierz Starościak | 2021-03-07 17:07:56 | drukuj

Z okazji Dnia Kobiet przesyłamy wszystkim Paniom serdeczne życzenia pomyślności, zdrowia i szczęścia w życiu osobistym oraz satysfakcji z pracy społecznej na rzecz Milanówka. Niech trudny dla wszystkich czas nie pozbawi Was marzeń o lepsze jutro i powrót do normalności.

Kwiaty dla Pań

Tadeusz Kuldanek
Anna Kuldanek | 2020-11-17 00:22:00 | drukuj

Z ogromnym żalem informuję, że niedzielę 15. listopada, nad ranem zmarł nagle Prezes MTL, mój ukochany Mąż, Ojciec i Dziadek, Tadeusz Kuldanek. Jego życie było jak piękny kolorowy gobelin cały utkany z najpiękniejszych cech charakteru: miłości rodzinnej, szacunku dla ludzi starszych, poczucia odpowiedzialności, niesłychanej wprost pracowitości, patriotyzmu, odwagi i honoru. Był szanowany i lubiany w bardzo wielu środowiskach. Kochał Rodzinę i kochał życie, jak nikt chyba na świecie. Ale nikt nie wie, ile nam tego życia zostało. I nic nie jest nam dane na zawsze. I zawsze jest za wcześnie. I nagle znikamy. Pozostaje po nas większy lub mniejszy ślad tu, na ziemi. Tadeusz pozostawił po sobie ogrom dobrych wspomnień. W Jego pasje i działania zaangażowana była cała Rodzina, bo jakże by inaczej. Był naszym Mistrzem i Przewodnikiem w życiu. Kochany, Twój piękny i barwny gobelin będzie zawsze zdobił nasze dusze i umysły. Odszedłeś nagle, jakby wpół drogi, bo miałeś jeszcze tyle planów, których realizację już rozpocząłeś. Teraz w tak tragicznych okolicznościach spokojnie mogę Ci powiedzieć: Kochany, wspaniale wychowaliśmy naszych Synów, stawiając im w życiu wymagania, ucząc miłości i szacunku do nas Rodziców i ludzi, tworząc mocne więzi uczuciowe, zawsze w oparciu o nasze osobiste relacje rodzinne. Obiecuję Ci, że teraz Marcin i Piotr przejmą pałeczkę po prawdziwej sztafecie Twojego życia. A ich żony Ania i Basia oraz Twoje ukochane Wnuki, Patryś, Majcia i Weronisia, będą im dzielnie w tym pomagały. Wiem że duchowo będziesz nas wspierał. A teraz odpocznij już sobie. Kochany...

W niedzielę 22 listopada o g. 10.00 odbędzie się Msza św. za duszę śp. Tadeusza i powrót do zdrowia Piotra. O terminie pogrzebu śp. Tadeusza poinformujemy. Na razie czekamy na lepsze wiadomości ze szpitala, w którym syn Piotr walczy z Cowidem. Anna E. Kuldanek, sekretarz MTL .

Zmarł Tadeusz Kuldanek
mk | 2020-11-16 00:00:00 | drukuj

Z wielkim smutkiem zawiadamiamy,
że 15 listopada 2020 r. zmarł  

ŚP 
Tadeusz Kuldanek

Odszedł Człowiek powszechnie lubiany o wielkiej wrażliwości, kulturze osobistej i zaangażowaniu w działania społeczne, artystyczne, naukowe.

Był Prezesem naszego Milanowskiego Towarzystwa Letniczego
oraz Prezesem Stowarzyszenie Pamięci Rodzinnej.

Działał z wielkim zaangażowaniem na rzecz popularyzacji historii lokalnej
i powszechnej. Stworzył  wraz z Rodziną wspaniały historyczny ogród miniatur architektury Milanówka oraz wzór archiwum rodzinnego. 
Wraz z Małżonką Anną Kuldanek był autorem publikacji
o 100-leciu Gminy Milanówek. 

Nagrodzony Milanowsklim Liściem Dębu za działalność społeczną
i edukacyjną na rzecz historii Milanówka
oraz propagowanie jego dziedzictwa kulturowego.

Pogrzeb odbędzie się 3 grudnia 2020 r.
Msza św. o godz. 12.00 w kościele św. Jadwigi Śląskiej w Milanówku
po czym nastąpi odprowadzenie Zmarłego na Cmentarz Parafialny w Milanówku.

Wyrazy szczerego współczucia i słowa otuchy Rodzinie oraz Przyjaciołom składają pogrążeni w głębokim smutku członkowie

Zarządu Milanowskiego Towarzystwa Letniczego

Zmarł prof. Andrzej Jaczewski
| 2020-10-24 00:00:00 | drukuj
Z wielkim smutkiem informujemy, że 13 października 2020 odszedł od nas 

ŚP
Prof. Andrzej Jaczewski

polski lekarz pediatra, seksuolog i pedagog, humanista, specjalista medycyny szkolnej, profesor doktor habilitowany medycyny i pedagogiki, oraz instruktor harcerski. Autor teorii rozszczepienia dojrzałości i teorii wirażu rozwojowego. Harcmistrz, w czasie wojny działał w Szarych Szeregach, jako drużynowy Zawiszaków w Milanówku (ps. „Sowa”). Po wojnie w latach 1948–1950 komendant hufca Związku Harcerstwa Polskiego Warszawa Żoliborz.

Podziękowanie
| 2020-01-26 23:13:12 | drukuj
Zarząd Milanowskiego  Towarzystwa Letniczego składa podziękowania  Duchowieństwu Parafii św. Jadwigi Śląskiej w Milanówku oraz  p. Jarosławowi Paćko za zorganizowanie uroczystości pogrzebowej dla św. pamięci Dariusza Biernackiego – prezesa naszego Stowarzyszenia. Składamy również podziękowania osobom, które towarzyszyły w ostatniej drodze Darka.
- w imieniu Zarządu MTL – wiceprezes Andrzej Pettyn

1 234... 147 »
Reklamy
Polecamy

poprzednie zamknij następne